Whatsapp Marketing
EnkaPRO Skype Adresi : live:bfb00e0cf8cd2b25

Whatsapp Marketing

Whatsapp Marketing ya da Whatsapp pazarlama, özellikle son dönemlerde iyiden iyiye popüler hale gelmeye başlamış bir yöntemdir. En sık tercih edilen haberleşme yöntemlerinden bir tanesi olmasının yanı sıra kolay kullanımı ve ekonomik oluşu da bu sosyal mecrayı günden güne yaygın hale getirmektedir. İşte bu sayede potansiyel müşterilere erişmek adına da benzersiz bir seçenek olarak bu yöntemi görmek mümkündür.

Püf Noktalardan Bir Tanesi: Gruplandırma

Whatsapp pazarlama yönteminin püf noktalarından bir tanesi de potansiyel müşteri grupları açısından bir gruplama yapmaktır. Bu sayede hem potansiyel müşteri gruplarına ulaşmak çok daha kolay olacak hem de pazarlama çok daha verimli olacaktır.

Bu gruplamalar şu şekilde gerçekleştirilebilir;

  • Potansiyel müşterilerin yaşadıkları bölgeler
  • Yaşları
  • Cinsiyetleri
  • Ortak olmasından şüphe duyulmayan özellikleri
  • Kültürel farklılıkları

İşte bunlara dikkat edildiği müddetçe çok daha başarılı bir Whatsapp Marketing çalışması gerçekleştirilebileceğine şüphe yoktur.

Klasik Yöntemlerden Sıyrılın

Müşterilerin ürün ve hizmetlerle ilgili yaşadıkları sorunların çözülmesi adına müşteri hizmetlerine her an ulaşmaları memnuniyetlerini artıracaktır. Ancak telefonla gerçekleşen klasik yöntem zaman zaman bıkkınlık verici olabilir ve uzun süre bekletebilir.

Buna karşılık müşteri hizmetlerinin Whatsapp destek hattı üzerinden verilmesi hem müşteriler açısından çok daha kolay olacak hem de çok daha detaylı ve kalıcı bilgiler verilmesini sağlayacaktır. İşte Whatsapp Pazarlama dendiği zaman akla gelmesi gereken en önemli hususlardan bir tanesi de müşteri destek hattı olarak bu platformu kullanmaktır. Ne de olsa fotoğraf ve dosya göndermek adına çok daha kolay ve verimli bir program olduğundan şüphe yoktur.

Ürün ve Hizmet Satımında Doğru Tercih

Eğer çok büyük bir firma ya da dünya çapında bir işletme değilseniz; Whatsapp ürün ve hizmetlerinizi anlatmanız ve satmanız adına son derece makul bir seçenek olabilir. Her türlü fotoğraf ve belgeyi rahatlıkla gönderebileceğiniz, sadece birkaç saniye içerisinde iletiyi teslim alabileceğiniz ve gönderebileceğiniz bu sistem sayesinde bölgesel anlamda daha popüler hale gelebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey; Whatsapp iletişim bilgilerinizi müşterilerinizle ya da potansiyel müşterilerinizle paylaşmak olacaktır.

Kampanyalar Açısından Çok Verimli Bir Platform

Whatsapp, kampanyalarınızı tanıtmanız adına da son derece verimli bir platform olabilir. Ancak bu verimi artıran unsurların başında; bu platformun daha ziyade kalabalık sohbet grupları ile kullanılmasıdır. Bu sayede paylaştığınız kampanyaların çok daha geniş kitlelere ulaşma şansı da bariz şekilde artacaktır. Üstelik bu kural olarak en ufak bir maliyet dahi söz konusu olmadan gerçekleşecektir.

Leave a Reply